KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14652139
nr 1465 2139
Ã…ke Johansson
(1893-1968), Sverige
Etsning, Sverige. Signerad, numrerad 4/50, "Fallet". Bildmått: 24x17, yttermått inklusive ram: 42x34 cm
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Utrop:
500 kr
måndag 2 maj 2022
kl 18:34:21
Ã…ke Johansson
Läs mer om Ã…ke Johansson